Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

piątek, 31 sierpień 2012
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 20-23 sierpnia w Gospodarstwie Rybacko-Agroturystycznym w Rybowie odbył się międzypokoleniowy plener plastyczno-fotograficzny  zorganizowany przez Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.  Plener realizowany był jako zadanie publiczne, współfinansowane przez Powiat Wągrowiecki.  Uczestniczyło w nim: 11 członków WUTW, którzy w roku akademickim 2011/2012 doskonalili swoje zdolności  i umiejętności na warsztatach plastycznych,   6 osobowa grupa młodzieży z powiaty wągrowieckiego zajmująca się  twórczością plastyczną i  fotograficzną  oraz dwóch artystów plastyków związanych z Rybowem: Tadeusz Ogrodnik – artysta grafik , aktualny dyrektor  BWA i UP w Pile  i   Justyna Jułga – artystka malarka, córka pochodzącego z Rybowa  artysty malarza, fotografika i poety Kazimierza Jułgi.  Komisarzem pleneru był Ryszard Dereżyński- artysta plastryk z Wągrowca.

Uczestnicy pleneru nie tylko uwieczniali ciekawe miejsca w Rybowie, ale również uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Na zakończenie pleneru odbyła się prezentacja  wykonanych prac, z których wiele wymaga jeszcze dopracowania.  Wystawę poplenerową zaplanowano w  Rybowie  na koniec października lub listopad.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE PLENEROWI

Wieczorem w poniedziałek 20 sierpnia odbyło się spotkanie „Rybowo inspirację dla artystów”, poświecone artystom plastykom pochodzącym z Rybowa: Kazimierzowi Jułdze (1935-2002)- malarzowi, fotografikowi i poecie, długoletniemu dyrektorowi Biura Wystaw Artystycznych w Bydgoszczy oraz  Tadeuszowi Ogrodnikowi – artyście grafikowi, aktualnemu dyrektorowi  Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Otwarto tez wystawę prac  obydwu artystów.  Tego samego dnia odsłonięto tablice pamiątkową ufundowaną przez mieszkańców Rybowa Kazimierzowi Jułdze.

We wtorek 21 sierpnia z uczestnikami pleneru spotkał się Tadeusz Ogrodnik, który zaprezentował pokaz multimedialny swoich prac i omówił swoją twórczość.  Natomiast w środę o zabytkach gminy Gołańcz mówił Sławomir Maciaszek, miłośnik i ogromny znawca  wszystkich zagadnień związanych z tą  gminą. Swoją opowieść ilustrował  zdjęciami  oraz krótkimi filmami.

Z.Z.

Ostatnio zmieniany piątek, 31 sierpień 2012 08:31
Sponsor strony WUTW: dr Hubert Paluch Stronę wykonała firma migland.pl  2012

 

www.wutw.wagrowiec.pl